„TO NIJE IZVINJENJE!“ Vučić posle skandala u Novom Sadu: Neko je sebi dao pravo da odlučuje ko sme, a ko ne sme u Srbiji

0
IMG_1337

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je incidente koji su se dogodili u Novom Sadu tokom protesta, navodeći da, po njegovom mišljenju, izvinjenje učesnika nije predstavljalo istinsko kajanje.

On je rekao da je reč „izvini“ važna i plemenita, ali da u ovom slučaju, kako smatra, nije bila iskrena.

Prema njegovim rečima, napadi i uvrede upućene tokom događaja nisu usmereni protiv njega lično ili političkih partija, već protiv institucija i društvenih vrednosti.

Vučić je naveo da su, po njegovom stavu, na meti bili Matica srpska, kao i predstavnici Srpske pravoslavne crkve, ističući njihov istorijski i kulturni značaj. Dodao je da se, kako kaže, radi o širem društvenom problemu i o odnosu prema tradiciji i identitetu.

On je ocenio da izvinjenje nije bilo upućeno javnosti ili institucijama, već pojedincima, što je protumačio kao poruku da određene grupe žele da određuju ko je prihvatljiv, a ko ne.

Predsednik je zaključio da su događaji pokazali duboke podele u društvu i pozvao na, kako je rekao, razumevanje značaja kulturnih i verskih institucija.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *