Vučić se oglasio iz daleke zemlje, spremaju se važni razgovori sa svetskim liderima

0
IMG_1329

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u Republici Indiji, gde učestvuje na Samitu o veštačkoj inteligenciji. Tim povodom predsednik se oglasio na društvenoj mreži X i kratko poručio:

  • Drago mi je što sam u Indiji i što učestvujem na AI samitu…

Uz objavu je podeljena fotografija sa jednog od ranijih susreta Vučića i indijskog premijera Narendre Modija.

Tokom boravka u Indiji planirani su i važni bilateralni sastanci. Predsednik Srbije sastaće se sa predsednicom Republike Indije Droupadi Murmu, kao i sa premijerom Narendrom Modijem.

Pored toga, najavljen je i niz razgovora sa drugim svetskim zvaničnicima, a očekuje se da će teme obuhvatiti tehnološku saradnju, razvoj veštačke inteligencije, investicije i jačanje ekonomskih odnosa između dve zemlje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *