Vučić prvi put razgovarao sa Plenkovićem o trojnom savezu: Rekao mi je…

0
IMG_1364

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je tokom boravka u Nju Delhiju razgovarao sa premijerom Hrvatske Andrejem Plenkovićem, a jedna od glavnih tema bio je odnos prema regionalnoj bezbjednosnoj saradnji u jugoistočnoj Evropi.

Kako je naveo, sa Plenkovićem je vodio dug razgovor u kojem je prvi put otvoreno pokrenuto pitanje saradnje Zagreba, Tirane i Prištine u oblasti odbrane.

– Dugo sam razgovarao sa Plenkovićem, prvi put smo razgovarali o vojnom savezu Zagreba, Tirane i Prištine. Premijer Plenković je rekao da to nije upereno protiv Srbije – rekao je Vučić.

Tema je aktuelizovana nakon što su predstavnici Hrvatske, Albanije i Prištine u kratkom razmaku održali dva sastanka – jedan u Skadru, a drugi u Minhenu na marginama bezbjednosne konferencije.

U javnosti se istovremeno govori i o rastu ulaganja u odbrambene kapacitete pomenutih strana u posljednjih nekoliko godina, što dodatno privlači pažnju regionalnih analitičara i političkih aktera.

O ovom pitanju ranije se oglasio i ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji je naveo da takvu saradnju vidi kao prirodnu, uz obrazloženje da je riječ o državama koje, prema njegovim riječima, dijele slične bezbjednosne izazove.

Vučić je poručio da će Srbija nastaviti da prati razvoj situacije i vodi razgovore sa partnerima, naglašavajući važnost stabilnosti i dijaloga u regionu.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *