Vučić prvi put razgovarao sa Plenkovićem o trojnom savezu: Rekao mi je…
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je tokom boravka u Nju Delhiju razgovarao sa premijerom Hrvatske Andrejem Plenkovićem, a jedna od glavnih tema bio je odnos prema regionalnoj bezbjednosnoj saradnji u jugoistočnoj Evropi.
Kako je naveo, sa Plenkovićem je vodio dug razgovor u kojem je prvi put otvoreno pokrenuto pitanje saradnje Zagreba, Tirane i Prištine u oblasti odbrane.
– Dugo sam razgovarao sa Plenkovićem, prvi put smo razgovarali o vojnom savezu Zagreba, Tirane i Prištine. Premijer Plenković je rekao da to nije upereno protiv Srbije – rekao je Vučić.
Tema je aktuelizovana nakon što su predstavnici Hrvatske, Albanije i Prištine u kratkom razmaku održali dva sastanka – jedan u Skadru, a drugi u Minhenu na marginama bezbjednosne konferencije.
U javnosti se istovremeno govori i o rastu ulaganja u odbrambene kapacitete pomenutih strana u posljednjih nekoliko godina, što dodatno privlači pažnju regionalnih analitičara i političkih aktera.
O ovom pitanju ranije se oglasio i ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji je naveo da takvu saradnju vidi kao prirodnu, uz obrazloženje da je riječ o državama koje, prema njegovim riječima, dijele slične bezbjednosne izazove.
Vučić je poručio da će Srbija nastaviti da prati razvoj situacije i vodi razgovore sa partnerima, naglašavajući važnost stabilnosti i dijaloga u regionu.
NAJNOVIJA VIJEST! OVO ĆE TEK IZAZVATI REAKCIJE: Možemo u Saboru otvorio temu koja pogađa 68.000 hrvatskih branitelja!
VELIKA NAJAVA PRED KRAJ JUNA! Vučić: „Pozivam sve građane da dođu ispred Skupštine“
ŠOKANTNE TVRDNJE O PREDMETU “KRAVICA”! Da li se iza zatvorenih vrata sprema presuda koja bi mogla izazvati politički zemljotres?
ŠOK U VENECIJI! Opozicija ostala bez glavnog aduta – Srbija dobila snažnu potvrdu koja menja sve!
Pratite Točka
Najnovije vijesti direktno na vašem Facebooku.

Teške riječi usred dana: poznata novinarka javno upozorila Marića