NA DIREKTNO PITANJE O OSTAVCI! Posle debakla u derbiju trener rekao samo nekoliko reči – reakcije navijača ne prestaju

0
IMG_1470

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u 178. večitom derbiju, pošto je Crvena zvezda slavila rezultatom 3:0 i dodatno se učvrstila u borbi za vrh tabele Superlige Srbije.

Posle utakmice pred novinare je izašao trener crno-belih Nenad Stojaković, a prvo pitanje odnosilo se na ono o čemu su svi govorili – da li razmišlja o ostavci.

– Nemam komentar! – kratko je odgovorio Stojaković.

Govoreći o samom meču, naveo je da je Partizan u prvom poluvremenu sproveo plan igre, ali da ekipa nije uspela da reaguje na prekid, dok je nastavak susreta doneo prelomne momente.

Prema njegovim rečima, gubitak važnog igrača uticao je na pad agresivnosti, a zatim je usledio gol iz tranzicije i penal koji je, kako smatra, praktično odlučio utakmicu.

– Pripremali smo meč na određeni način i došli do situacija koje nismo realizovali. Da smo prvi poveli, utakmica bi otišla u potpuno drugačijem pravcu – rekao je trener.

Na konstataciju da je Partizan došao da se brani, nije se složio:

– Napravili smo pritisak i imali šanse. U fudbalu često odlučuje mali nedostatak kvaliteta i trenutak odluke – objasnio je.

Posebno je istakao greške početkom drugog poluvremena.

– U 47. minutu nekoliko igrača nije donelo prave odluke. Nedopustivo je da primite gol na takav način, ali to su mladi igrači koji tek uče – rekao je Stojaković.

Upitan o odgovornosti, bio je jasan:

– Najveća odgovornost je na meni. Kada rezultat bude negativan, trener je prvi odgovoran.

Govorio je i o borbi za titulu, naglašavajući da je svaka naredna utakmica pod velikim pritiskom i da ekipa mora da nastavi da se razvija i napreduje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *