PONOSNA PORUKA IZ PREDSJEDNIŠTVA! Komšić: “Da se nismo borili i žrtvovali, BiH bi bila…”
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić objavio je video poruku povodom 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. U obraćanju koje je odjeknulo javnošću, Komšić je podsjetio na okolnosti u kojima je nezavisnost izborena, odao počast braniteljima i poslao jasnu poruku onima koji i danas pokušavaju ugroziti BiH.
34 godine od historijske odluke
Komšić je podsjetio da se ovih dana navršava 34. godišnjica od kada je Bosna i Hercegovina stekla nezavisnost putem demokratske odluke svojih građana na referendumu. Naglasio je da donošenje i provođenje referenduma nije bilo lako, ali da su jake republičke institucije i patriotizam njihovih predvodnika omogućili građanima da se demokratski izjasne.
“U historijskom smislu ta odluka je događaj bez presedana, a u vrijednosnom i civilizacijskom smislu ona se naslanja na odluke donesene 50 godina ranije kada je Bosna i Hercegovina ustanovljena kao republika” rekao je Komšić.
NE PROPUSTI OVU PRILIKU👇
“Ostvaren izuzetan uspjeh”
Predsjedavajući nije skrivao ponos kada je govorio o odbrani nezavisnosti, naglašavajući da je omjer snaga i resursa bio na strani neprijatelja, ali da je ipak ostvaren izuzetan uspjeh.
“Uz veliku požrtvovanost naroda, a prije svega pripadnika Armije Republike Bosne i Hercegovine i MUP-a RBiH, domovina je odbranjena. Odbranjena je i odluka da Bosna i Hercegovina bude samostalna republika” kazao je Komšić.
MNOGI SU VEĆ POGLEDALI👇
Poruka onima koji misle da BiH mogu ugroziti
U najsnažnijem dijelu obraćanja Komšić je direktno odgovorio svima koji i danas pokušavaju osporiti ili ugroziti egzistenciju Bosne i Hercegovine.
“Kada danas pogledamo šta se u svijetu dešava i svjedočimo karnevalu nepravde i nasilja, možemo mirne duše reći da se vrijedilo boriti i žrtvovati za svoju zemlju. Da se tada nismo borili i žrtvovali, BiH bi bila zbrisana sa svjetske mape. Ovako, mi smo tu, u svojoj zemlji. Ona nije idealna, ali se ne može ugroziti i poništiti kako neki misle da može” poručio je Komšić.
“Oaza slobode za sve Bosance i Hercegovce”
Komšić je posebnu poruku uputio i svim Bosancima i Hercegovcima koji žive van domovine, naglašavajući da će BiH uvijek biti njihova kuća i kutak na planeti u koji se mogu skloniti.
“Za sve Bosance i Hercegovce, ona predstavlja oazu slobode. Tako je bilo, tako je sada, a tako će ostati i u budućnosti. Ostanimo ponosni na svoju domovinu i čuvajmo je. Sretan nam svima 1. mart, Dan nezavisnosti jedine nam naše domovine Bosne i Hercegovine” zaključio je Komšić.

PRAVOSUĐE NA TESTU: Tri poteza koja su otvorila ozbiljna pitanja