IRAN UPUTIO NAJDIREKTNIJE UPOZORENJE IZRAELU DO SADA! Khatam al-Anbiya: “Napustite… “
U trenutku dok traju intenzivne borbe na Bliskom istoku, koje su već prouzrokovale značajne ljudske žrtve i materijalna razaranja, oglasio se glasnogovornik Centralnog štaba Khatam al-Anbiya, najvišeg operativnog komandnog tijela iranskih oružanih snaga.
Poruka upućena Izraelu:
“Napustite okupirane teritorije odmah… sirene se nikada neće zaustaviti.”
Kontekst i stanje na terenu
(VIDEO) NEVJEROVATNA VIJEST, POGLEDAJTE PAD AVIONA! Oboren američki avion i zaraobljena dva vojnika
Ova prijetnja dolazi nakon vijesti o obaranju američkog aviona iznad Kuvajta i zarobljavanju pilota, što dodatno komplikuje bezbjednosnu situaciju. Centralni štab Khatam al-Anbiya odgovoran je za koordinaciju svih vojnih operacija Irana, uključujući regularnu vojsku i Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC), te se ovakve izjave smatraju službenom najavom daljih borbenih planova.
Regionalni analitičari upozoravaju da bi ovakva retorika mogla značiti uvod u masovni raketni udar dugog dometa, dok Izrael i dalje drži svoje odbrambene sisteme u stanju pune pripravnosti.
