IRAN ZAPRIJETIO REGIONU: Portparol objavio poruku koja ledi krv: “Bit će pretvorena u pepeo…”

0
4cbve970d22b922p2mk_440C247

Iran zaprijetio: “Sva naftna infrastruktura u regionu bit će pretvorena u pepeo”

Portparol Centralne komande Iranskih oružanih snaga “Hatem al-Enbija” objavio je eksplozivnu prijetnju kao direktan odgovor na izjave američkog predsjednika Donalda Trumpa. Poruka je jasna — ako SAD udari na iransku infrastrukturu, Iran će uništiti sve naftne kompanije u regionu koje imaju ikakve veze s Amerikom.

“U slučaju napada na naftnu, ekonomsku i energetsku infrastrukturu Islamske Republike Iran, odmah će biti uništena sva naftna, ekonomska i energetska infrastruktura naftnih kompanija u regionu koje imaju američke udjele ili sarađuju sa Sjedinjenim Državama — i bit će pretvorena u pepeo” objavio je portparol.

Prijetnja dolazi kao direktan odgovor na Trumpove izjave o mogućem uništavanju iranske infrastrukture, a njen doseg je ogroman — praktički sve naftne kompanije u Perzijskom zaljevu na neki način sarađuju s američkim partnerima ili imaju američke udjele.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *