IZ MINUTE U MINUTU!: NAPETOST NA VRHUNCU: Netanyahu poslao brutalnu poruku Teheranu!

0
IMG_8409

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu obratio se javnosti usred nove eskalacije sukoba s Iranom, iznoseći tvrdnje o, kako je rekao, teškom slabljenju iranskih vojnih i nuklearnih kapaciteta te šaljući novu oštru poruku Teheranu.

U televizijskom obraćanju Netanyahu je izjavio da Iran više nema sposobnost obogaćivanja uranija niti proizvodnje balističkih projektila, što je opisao kao jedan od ključnih ciljeva izraelske vojne kampanje. Uz to je ustvrdio da je stanje iranskih oružanih snaga „katastrofalno”, navodeći da je protuzračna obrana postala, kako je rekao, beskorisna, da se mornarica nalazi „na dnu mora”, a da je nekada snažno zrakoplovstvo gotovo u potpunosti uništeno.

Njegove poruke dolaze nakon niza izraelskih udara na strateške ciljeve u Iranu, uključujući i objekte povezane s energetskom infrastrukturom. Istodobno, Iran je odgovorio napadima na energetska postrojenja u zemljama Zaljeva, čime je sukob dodatno dobio regionalnu dimenziju.

Netanyahu je ovu operaciju opisao kao presudnu kampanju za sigurnost i opstanak Izraela, naglasivši da se pritisak na Iran neće zaustaviti. Govoreći o daljnjim koracima, ustvrdio je da su tijekom operacije eliminirane i neke važne figure povezane s iranskim režimom i sigurnosnim strukturama, a ostatku Revolucionarne garde poslao je izravno upozorenje.

“Na nišanu ste, osim ako ne položite oružje”, poručio je Netanyahu, jasno dajući do znanja da Izrael namjerava nastaviti vojni i politički pritisak.

U završnom dijelu obraćanja istaknuo je da Izrael, kako tvrdi, u ovom sukobu djeluje kao “svjetionik snage” za cijelu regiju protiv, kako je naveo, “tiranie iz Teherana”.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *