DODIK POSLAO OŠTRU PORUKU HRVATSKOJ: “ Uzvratićemo istom mjerom…”

0
IMG_2047

Milorad Dodik oštro je reagovao nakon incidenta na granici, optuživši Hrvatska da sve češće maltretira građane Republika Srpska kroz, kako tvrdi, zloupotrebu mehanizama granične kontrole.

Dodik je poručio da takvo ponašanje smatra neprihvatljivim i politički motivisanim, naglasivši da neće dozvoliti da građani Republike Srpske budu žrtve unutrašnjih sukoba i ideoloških borbi u Hrvatskoj.

“Ako se ova praksa nastavi, tražit ću uvođenje recipročnih mjera,” naveo je Dodik, jasno stavljajući do znanja da bi odgovor mogao uslijediti vrlo brzo ukoliko se situacija ne promijeni.

Njegova reakcija dolazi nakon što je gradonačelnik Banje Luke, Draško Stanivuković, priveden na graničnom prijelazu Stara Gradiška.

Prema dostupnim informacijama, Stanivuković je na granicu stigao u kasnim večernjim satima, ali je zadržan jer je odbio pregled prtljage i nije postupio po upozorenjima policije. Zbog toga su mu izdata dva prekršajna naloga, uz novčanu kaznu od ukupno 390 eura i dodatne troškove postupka.

Nakon zadržavanja koje je trajalo do narednog dana, Stanivuković je pušten oko 13 sati.

Ovaj slučaj dodatno je podigao političke tenzije u regionu, dok se čeka da li će najavljene mjere zaista biti sprovedene ili je riječ o još jednoj oštroj političkoj poruci bez konkretnih poteza.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *