PORUKA KOJA PODIŽE TENZIJE! Amerika ponudila dogovor – Iran uzvratio hladan tuš!

0
IMG_2035

Iranski vojni zvaničnik oštro je reagovao na američki predlog primirja, poručivši da Donald Trump i njegova administracija „pregovaraju sami sa sobom“. Ova izjava dolazi ubrzo nakon što su Sjedinjene Američke Države, posredstvom Pakistana, Iranu uputile predlog primirja u 15 tačaka, kako prenosi Associated Press.

U unapred snimljenom obraćanju emitovanom na državnoj televiziji, iranski potpukovnik Ebrahim Zolfaghari ocenio je da se strateška moć SAD pretvorila u, kako je naveo, „strateški neuspeh“. Njegove reči predstavljaju jednu od najoštrijih poruka koje su poslednjih dana stigle iz Teherana.

„Ako ste zaista globalna supersila kakvom se predstavljate, već biste sami pronašli izlaz iz ove situacije. Ne pokušavajte da svoj poraz predstavite kao sporazum. Vreme praznih obećanja je prošlo“, poručio je Zolfaghari.

On je dodatno doveo u pitanje unutrašnju stabilnost američke politike, postavljajući pitanje da li su sukobi unutar same administracije eskalirali do te mere da SAD „pregovaraju same sa sobom“.

Prema njegovim rečima, stav Irana ostaje nepromenjen od samog početka – bez kompromisa sa Vašingtonom. „Neko poput nas nikada neće pristati na dogovor sa nekim poput vas. Ni sada, ni ubuduće“, zaključio je on.

Ova izjava dodatno komplikuje već napetu situaciju na Bliskom istoku i dovodi u pitanje mogućnost brzog postizanja diplomatskog rešenja između dve strane.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *