OGLASIO SE MUP NAKON TRAGEDIJE NA FAKULTETU: “Pronašli smo kutiju – evo šta je bilo u njoj”

0
IMG_2094

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije oglasilo se povodom tragedije na Filozofskom fakultetu u Beogradu, u kojoj je život izgubila dvadesetpetogodišnja devojka.

Direktor policije Dragan Vasiljević na početku obraćanja izrazio je saučešće porodici nastradale.

Kako je naveo, policija je sinoć primila dojavu da nepomična osoba leži na platou ispred fakulteta. Dolaskom na lice mesta zatečeno je telo mlađe ženske osobe, dok je ekipa hitne pomoći mogla samo da konstatuje smrt.

Prema prvim informacijama, postoji osnovana sumnja da je do tragedije došlo padom sa visine, s obzirom na to da je na petom spratu zgrade zatečen otvoren prozor.

Tokom uviđaja, policija je na istom spratu pronašla određene predmete, uključujući kutiju sa pirotehnikom, sprejeve, kao i tragove praha za koji se sumnja da potiče iz protivpožarnog aparata.

Po nalogu tužilaštva, telo je prevezeno na Institut za sudsku medicinu, gde će biti obavljena obdukcija.

Nadležni su zatražili i kompletnu dokumentaciju koja se odnosi na bezbednosne procedure na fakultetu, uključujući pravila ulaska, radno vreme i druge relevantne okolnosti, kako bi se utvrdilo da li su poštovani svi propisi.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije ističe da će sve službe nastaviti rad na rasvetljavanju ovog slučaja.

Direktor policije naglasio je da ovakvi događaji ne smeju da se dešavaju, te da obrazovne ustanove moraju ostati bezbedna mesta za mlade.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *