Jednoglasno izabran novi šef SDP-a

0
IMG_5168

Socijaldemokratska partija (SDP) Grada Zagreba u subotu je konačno prekinula desetomjesečno razdoblje bez službenog vodstva. Na izbornoj konvenciji delegati su jednoglasno potvrdili Mateja Mišića, aktualnog predsjednika zagrebačke Gradske skupštine, za novog čelnika najveće stranačke organizacije.

Mišić: Od Gajnica do Sesvetskog Kraljevca

Odmah nakon potvrde rezultata, novi predsjednik zagrebačkog SDP-a poslao je jasnu poruku o planovima za budućnost. Istaknuo je da je proces konsolidacije stranke završen te da sada slijedi faza jačanja na terenu.

Nakon što smo se u potpunosti konsolidirali, nastavljamo u smjeru jačanja SDP-a u Zagrebu, prvenstveno kroz naše organizacije u gradskim četvrtima i mjesnim organizacijama. SDP mora biti prisutan od Gajnica do Sesvetskog Kraljevca, poručio je Mišić delegatima.

Novo vodstvo i unutarstranački izbori

Uz Mišića, na konvenciji su za potpredsjednike izabrani Alen Čičak i Suzana Prusec-Kovačić. Novoizabrani predsjednik naglasio je kako je ovo velika čast, ali i odgovornost u izgradnji najjače stranačke organizacije u državi.

Najavljen je i intenzivan rad u narednom razdoblju. U sljedećih mjesec i pol dana održat će se unutarstranački izbori u svih 17 zagrebačkih gradskih četvrti. Mišić je najavio da će obići sve terenske organizacije, ističući kako su dosadašnji amandmani kluba zastupnika u Skupštini bili izravan produkt komunikacije s bazom na terenu.

Suradnja s Možemo ostaje stabilna

Kao dio vladajuće većine u Zagrebu, SDP nastavlja partnerstvo sa strankom Možemo. Mišić se osvrnuo na dosadašnju suradnju, ocijenivši je kvalitetnom unatoč ideološkim i organizacijskim razlikama.

Činjenica je da smo mi različite stranke i da se nikad nećemo 100 posto slagati u svemu, ali se u zadnjih deset mjeseci pokazalo da sva neslaganja možemo riješiti razgovorom. Upravo zbog toga nikad nije bilo javnih sukoba između nas i Možemo, zaključio je Mišić.

Hajdaš Dončić: Konsolidacija je ključ

Konvenciji je prisustvovao i predsjednik stranke Siniša Hajdaš Dončić, koji je u uvodnom govoru istaknuo važnost Zagreba za nacionalni SDP. Izborna konvencija u glavnom gradu prva je u nizu unutarstranačkih izbora na lokalnoj razini koji bi trebali biti dovršeni do kraja svibnja.

Zagreb je ovim izborom dobio novu političku energiju, a Matej Mišić preuzima kormilo u ključnom trenutku za stranku pred nadolazeće izazove na lokalnoj i nacionalnoj razini.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *