Brnabić žestoko odgovorila na medijske navode: „Oni prodali i uzeli novac, a kriv Vučić?“
Predsjednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na tekst objavljen na portalu N1, u kojem se govorilo o ulozi predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u vezi sa kompanijom UM i medijima koji posluju u Srbiji.
Brnabić je u objavi na društvenoj mreži X postavila pitanje kako predsjednik države može biti odgovoran za poslovnu odluku privatne kompanije i prodaju medija.
– Vučić je kriv što je Šolak prodao svoje medije? Oni prodali, oni uzeli ogromne pare, a Aleksandar Vučić je kriv što su prodali i što sada većinski vlasnik želi da mijenja nešto u medijima koje je kupio? U tim pričama nema nikakvog smisla ni logike – navela je Brnabić.
Dodala je da se, prema njenim riječima, već mjesecima vodi kampanja u kojoj se tvrdi da vlast želi da ugasi određene medije. Istakla je i da je riječ o poslovnoj transakciji između privatnih firmi, te da predsjednik države, kako tvrdi, nema veze sa takvim odlukama.
HDZ POD PRITISKOM: Stigla poruka koja Čoviću ne daje mira - politički potres tek počinje!
U nastavku objave uporedila je situaciju sa prodajom privatne imovine, navodeći da bi bilo nelogično odgovornost pripisivati trećoj strani koja nema veze sa samom kupoprodajom.
Za sada se redakcija N1 nije oglašavala povodom ove reakcije.
NAJNOVIJA VIJEST! OVO ĆE TEK IZAZVATI REAKCIJE: Možemo u Saboru otvorio temu koja pogađa 68.000 hrvatskih branitelja!
VELIKA NAJAVA PRED KRAJ JUNA! Vučić: „Pozivam sve građane da dođu ispred Skupštine“
ŠOKANTNE TVRDNJE O PREDMETU “KRAVICA”! Da li se iza zatvorenih vrata sprema presuda koja bi mogla izazvati politički zemljotres?
ŠOK U VENECIJI! Opozicija ostala bez glavnog aduta – Srbija dobila snažnu potvrdu koja menja sve!
Pratite Točka
Najnovije vijesti direktno na vašem Facebooku.
