EKSKLUZIVNO 24. jun · 18:29

Tekst se nastavlja ispod promocije

ALARM IZ BUDIMPEŠTE! Orban hitno pisao Briselu: Tražimo da se obustave….

Premijer Viktor Orbán upozorio je da bi rast cena nafte mogao predstavljati ozbiljnu pretnju za Hungary i čitavu European Union, zbog čega je zatražio hitnu reakciju iz Brisela.

Orban je izjavio da je uputio pismo predsednici European Commission Ursula von der Leyen u kojem traži obustavu sankcija na ruske energente.

Prema njegovim rečima, trenutna situacija na globalnom tržištu energenata dodatno pogoršava položaj evropskih država.

„Ukrajinska naftna blokada i rat na Bliskom istoku uzrokuju vrtoglavi rast cena nafte, što predstavlja ozbiljnu pretnju za Mađarsku i Evropsku uniju“, rekao je Orban, prenosi mađarski list Magyar Nemzet.

Tekst se nastavlja ispod promocije

Mađarski premijer je istakao da bi nastavak ovakvog trenda mogao dovesti do značajnog povećanja cena goriva, što bi direktno pogodilo građane i privredu.

Orban je takođe u videu objavljenom na svojoj Fejsbuk stranici poručio da je sazvao hitan sastanak vlade kako bi se razmotrile mere za stabilizaciju cena.

Tekst se nastavlja ispod promocije

„Sazvao sam sastanak vlade za kasnije tokom dana kako bismo sprečili da cena dizela i benzina poraste do nepodnošljivih nivoa“, naveo je Orban.

Ova izjava dolazi u trenutku pojačanih globalnih tenzija i nestabilnosti na energetskom tržištu, dok evropske zemlje pokušavaju da pronađu balans između sankcija Rusiji i očuvanja stabilnih cena energenata.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *