EKSKLUZIVNO 25. jun · 07:58

Tekst se nastavlja ispod promocije

“KUKUMAVKE KOJE TRČE U BRISEL” Brnabić žestoko udarila na opoziciju: Ne znaju da čitaju zakone, a stalno se žale Evropi!

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oštro je kritikovala predstavnike opozicije, optužujući ih da umesto političke borbe u institucijama Srbije konstantno traže podršku u Briselu i pogrešno tumače zakonske procedure.

Na konferenciji za medije održanoj u Domu Narodne skupštine, Brnabić je govorila o više aktuelnih tema, uključujući navode o upotrebi takozvanog „zvučnog topa“ tokom događaja na Slaviji, kao i reakcije dela opozicije prema institucijama Evropske unije.

Komentarišući tvrdnje opozicionih predstavnika da zakonska rešenja koja će se naći pred poslanicima nisu identična onima o kojima se izjašnjavala Venecijanska komisija, Brnabić je odbacila takve navode kao netačne.

– Građani Srbije treba da znaju da se ti ljudi ne bore u Narodnoj skupštini, već stalno trče da se žale Briselu. Ne umeju da čitaju zakone, niti da razumeju mišljenje Venecijanske komisije. Nikada nisu ni radili sa Venecijanskom komisijom, čak ni kada su bili na vlasti – izjavila je Brnabić.

Tekst se nastavlja ispod promocije

Ona je dodala da predstavnici opozicije često iznose, kako je navela, neosnovane optužbe i konfuzne tvrdnje, zbog čega, prema njenim rečima, građani imaju priliku da vide nedostatak ozbiljne političke alternative.

Brnabić je tokom obraćanja poručila i da joj je ponekad žao zvaničnika u Briselu zbog količine dopisa i žalbi koje, kako tvrdi, dobijaju od pojedinih opozicionih aktera iz Srbije.

Tekst se nastavlja ispod promocije

Predsednica Skupštine ocenila je da se politička borba treba voditi kroz institucije i demokratske procese u zemlji, a ne, kako je rekla, stalnim obraćanjem međunarodnim adresama.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *