Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa generalnim direktorom ruske državne korporacije za atomsku energiju Rosatom Aleksejem Lihačevom, a glavna tema razgovora bila je šira primena nuklearne tehnologije.
Kako je naveo, tokom sastanka razmatrane su mogućnosti korišćenja nuklearne energije u farmaciji, zdravstvu i proizvodnji električne energije.
Tekst se nastavlja ispod promocije
Vučić je istakao da se razgovaralo i o uključivanju domaće privrede u međunarodne projekte.
Politika
Posle “zelenog svetla” iz Evrope otvoren novi sukob u Srbiji - stare izjave ponovo izvučene na sto
23.02.2026. u 15:52
Tekst se nastavlja ispod promocije
– Razmotrili smo i mogućnost učešća srpskih kompanija, kao i njihovo obučavanje za primenu nuklearne energije na teritoriji trećih zemalja – poručio je predsednik nakon sastanka sa direktorom Rosatoma Aleksejem Lihačevom.
Ovakva saradnja, kako je naglašeno, mogla bi da doprinese razvoju novih tehnologija i stručnog kadra, ali i da otvori dodatne industrijske i naučne projekte u narednom periodu.
Pratite Točka
Najnovije vijesti direktno na vašem Facebooku.