Ministarstvo unutrašnjih poslova Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske pojačalo je mjere bezbjednosti s ciljem pravovremenog reagovanja i sprečavanja eventualnih terorističkih napada na području Republike Srpske, posebno u blizini Jevrejskog kulturnog centra u Banjaluci, ali i drugih objekata koji se odnose na jevrejsku zajednicu.
Iz MUP-a su istakli da je trenutna bezbjednosna situacija stabilna, ali da su mjere podignute na viši nivo zbog mogućeg prelivanja krize izazvane eskalacijom nasilja na Bliskom istoku. Kako navode, dodatni oprez uveden je imajući u vidu informacije o povezanosti pojedinaca iz FBiH sa ekstremističkim grupama, kao i njihovom učešću u terorističkim napadima u BiH i svijetu.
Tekst se nastavlja ispod promocije
– U okviru navedenih aktivnosti, pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice i Žandarmerije u više navrata obilaze objekte od posebnog interesa, vrše pojačan nadzor i preduzimaju preventivne mjere radi očuvanja bezbjednosti svih građana – saopšteno je iz MUP-a.
Balkan
Helez: Platili smo veliku…
01.03.2026. u 10:24
Tekst se nastavlja ispod promocije
Nadležni su poručili da će nastaviti da profesionalno izvršavaju Ustavom i zakonom propisane zadatke, te su pozvali građane da eventualne sumnjive aktivnosti prijave najbližoj policijskoj stanici ili pozivom na broj 122.
Pratite Točka
Najnovije vijesti direktno na vašem Facebooku.