VUČIĆ ČESTITAO POBEDNIKU IZBORA I PORUČIO ORBANU: “Hvala što ste…”
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je čestitku lideru mađarske opozicije Péter Magyar povodom izborne pobede na parlamentarnim izborima u Hungary.
Vučić je poručio da veruje u nastavak dobre saradnje između Srbije i Mađarske, naglašavajući da su odnosi dve zemlje stabilni i snažni.
Posebno je istakao zahvalnost dosadašnjem premijeru Viktor Orbán, ocenivši da je upravo njegova politika doprinela izgradnji čvrstih veza između dva naroda.
Parlamentarni izbori u Mađarskoj održani su juče, uz rekordnu izlaznost veću od 5,5 miliona birača. Glavni politički akteri bili su vladajući Fides i opoziciona stranka Tisa, koja je prema preliminarnim rezultatima ostvarila ubedljivu pobedu.
Nakon objave rezultata, Orban je priznao poraz i čestitao pobedniku, navodeći da je izborni rezultat jasan. Ipak, poručio je da neće odustati od političke borbe i da će nastaviti svoj rad uprkos porazu.
NAJNOVIJA VIJEST! OVO ĆE TEK IZAZVATI REAKCIJE: Možemo u Saboru otvorio temu koja pogađa 68.000 hrvatskih branitelja!
VELIKA NAJAVA PRED KRAJ JUNA! Vučić: „Pozivam sve građane da dođu ispred Skupštine“
ŠOKANTNE TVRDNJE O PREDMETU “KRAVICA”! Da li se iza zatvorenih vrata sprema presuda koja bi mogla izazvati politički zemljotres?
ŠOK U VENECIJI! Opozicija ostala bez glavnog aduta – Srbija dobila snažnu potvrdu koja menja sve!
Pratite Točka
Najnovije vijesti direktno na vašem Facebooku.
PLENKOVIĆ POD NOVIM PRITISKOM: Isplivala nova snimka Josipa Dabre!